Gençler merhabalar,

Kredi Kartı Bilgilerinizin sistem tarafından hatırlanmasını, hafızada tutulmasını istemediğiniz ve bunun silmeye çalıştığınız yönünde mailllar alıyorum. Öncelikle şunu bilin: Yüzde yüz haklısınız. Ben de online alışveriş yaptığım sitelerde bilgilerimin kayıt edilmesini istemiyorum ve işlemi tamamladıktan sonra sistemin kart bilgilerimi hatırladığına işaret bir şey görürsem silmeye yönelik adımları tamamlayıp siliyorum.

Bizdeki durum ise şu:

Yıllık üyelik yaptığınızda sağ üst taraftaki profilinize tıklayınca açılan menüde "kayıt olma ayarları" na girince kayıt olduğunuz dersleri görebilirsiniz. Bu derslerin sapğındaki "iptal" butonuna basmanız, bir yıl sonra tekrardan faturalandırılmamanızı, dolayısıyla bir yıllık süreyi uzatmamanızı sağlıyor. Ve tıkladıktan hemen sonra dersinizi izleme sürenizin sonlanacağı tarihi ekrana getiriyor. Normalde satın aldığınız derslerinizin sağındaki bu butonlardaki "iptal" komutlarının tümüne tıkladıktan sonra da "kredi kartı ekle" menüsünün altında "remove kart" yani "kartı sil" butonu çıkıyordu. Ancak bir süredir bu buton çıkmıyor ve dolayısıyla kart bilgilerinizi silemiyorsunuz.

Kulandığımız sistem Amerika merkezli ve 5000 kadar öğretmen ve yüzbinlerce öğrenci tarafından kullanılan, arka planda PayPal Ödeme Sistemlerini(PayPal Nakit Kartla ilişkilendirmeyin) kullanan bir sistem. Merkezi New York'ta ve teknik ekiple sürekli irtibattayız. Durumu onlara bildirdik. Ve tekrar eski haline getirmeye çalışıyorlar.

Kart bilgilerinizi biz arka planda kesinlikle göremiyoruz.

Düzeltildiğinde size hemen e-mail ile durumu bildireceğiz.

Bilginize

Sevgiler